Aktuality

 
 
 

 

 
 
DOMEXPO 2018

POZÝVAME VÁS

 

na

 

 

konané v rámci komplexnej výstavy:

 

Sprievodný program na stiahnutie

 

TU...

 
 
Pripravujeme

21. letný seminár ŠACHTIČKY 2018

 

31. 8. - 2. 9. 2018

 

Horský hotel Šachtička

 

 

 

 

 

 

 
 
Pripravujeme

 
 
Odporúčame k nahliadnutiu:

 

 

 

 

TU...

 


 

 
 
Stanovisko SŽZ k duálnemu vzdelávaniu

Stanovisko SŽZ k duálnemu vzdelávaniu

 

 
 
STRECHA ROKA 2017

Výsledková listina 2017

 

 
 
STRECHÁR spravodaj CSS
 
 
TV Markíza: Strhnuté strechy

 
 
STN EN 508-1 Kovové povlaky

STN EN 508-1 Kovové povlaky

Dovoľujeme si Vás informovať, že po niekoľko mesačnom úsilí sa Cechu strechárov Slovenska v úzkej spolupráci s Ing. Petrom Orolinom, zástupcom Partnerského člena CSS spoločnosti Metrotile CE Poprad, podarilo zaistiť a vydať preklad najdôležitejšej normy pre oceľové samonosné strešné krytiny.

Uvedením vo Vestníku č. 06/17 platí norma STN EN 508-1 od 1. 7. 2017 v slovenskom jazyku. Týmto sa odstránila dôležitá prekážka v používaní a uplatňovaní informácií o materiáloch a profiloch týchto novodobých krytín.

Okrem toho sa odstránil aj ďalší veľmi dôležitý nedostatok. Boli doplnené aj minimálne menovité hmotnosti kovových povlakov, ktoré schválila TK 103 ešte v decembri minulého roku, a ktoré v tejto norme pre Slovensko vôbec doteraz uvedené neboli! 

Normu je možné zakúpiť na Úrade pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR v Bratislave, alebo prostredníctvom ich webovej stránky:

https://www.sutn.sk/eshop/public/standard_detail.aspx?id=124378

 

 
 
Medailové umiestnenie reprezentantov CSS

Kongres Medzinárodnej strechárskej federácie IFD sa konal u našich severných susedov v Poľsku. Varšava a varšavské hotely  Marriot a Ibis hostili v dňoch 25. až 29. októbra 2016 rokovanie Kongresu IFD už po 64-krát. Súbežne s kongresom sa uskutočnil 26. ročník svetového šampionátu mladých pokrývačov „Majstrovstvá sveta mladých pokrývačov IFD 2016“. Dvojčlenné družstvá mladých remeselníkov súťažili už tradične, v jednej z troch disciplín: šikmá strecha, plochá strecha a kovová strecha. Slovensko a Cech strechárov Slovenska už druhý raz za sebou reprezentovali zástupcovia firmy A - AMB s.r.o.  Námestovo, pod vedením Mentora Jozefa Ambroza.

 

VIAC...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
CSS medzi ocenenými

Združenie pre zatepľovanie budov oslávilo 25 rokov obnovy a zatepľovania budov na Slovensku a 15. výročie svojho založenia. Počas slávnostného popoludnia 8. 9. 2016 v Bratislave si členovia združenia a spolupracujúcich organizácií pripomenuli najvýznamnejšie míľniky v oblasti zatepľovania na Slovensku. Medzi ocenenými je aj Cech strechárov Slovenska.

 

 

 
 
Postavíme, opravíme, zveľadíme, TV JOJ, 25. 9. 2016 od 9. minúty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 
 
 
 
PARTNERSKÍ ČLENOVIA CSS