Aktuality

 
 
 
Pripravujeme 

POZVÁNKA

 

TU...

 


 

PRIHLÁŠKA

 

TU...

 


 

 

 

 
 
Ing. Miriam Bellušová o E-KASA

Ing. Miriam Bellušová, Generálna sekretárka SŽZ  ako Hosť v štúdiu TA3 dňa 11. 12. 2018 na tému: E-kasa.
 

VIAC...

 


 

 
 
Majstrovstvá sveta IFD
V treťom novembrovom týždni sa v rámci 66. Kongresu svetovej federácie strechárov IFD v lotyšskej Rige uskutočnil 27. ročník svetového šampionátu mladých strechárov, v ktorom si pomeralo sily 30 tímov z jedenástich krajín v troch kategóriách.
Teší nás, že družstvo v zložení Milan Pavč a Štefan Gardian pod vedením mentora Jozefa Ambroza získalo Cenu prezidenta IFD v kategórii Kovová krytina. Súťažiacim srdečne gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu nášho cechu a zručnosti remeselníkov Slovenska.
 
 
 
STRECHÁR spravodaj CSS
 
 
Pripravujeme
 
 
STRECHA ROKA 2018

 
 
Výsledková listina 2018

Výsledková listina 2018

 

 
 
Tlačová správa SŽZ

“Oceňujeme prístup Miroslava Hliváka, ktorý si ako prvý predstaviteľ úradu všíma problémy malých a stredných podnikateľov pri zapájaní sa do verejných zákaziek. Na našom stretnutí sme vyslovili nespokojnosť so súčasným stavom, ktorý považujeme za diskriminačný. Mnohé verejné zákazky totiž vyhrávajú veľké spoločnosti, ktoré si na vykonanie prác zazmluvnia subdodávateľov, a tým častokrát ich prácu nezaplatia. Pritom existujú mnohé zákazky, ktoré by malí a strední podnikatelia zvládli realizovať vlastnými kapacitami,” hovorí Prezident  SŽZ Stanislav Čižmárik.

 

VIAC...

 
 
Pripravujeme

23. Snem Cechu strechárov Slovenska 2019

15. február 2019 – Liptovský Mikuláš

 

22. Spoločenské posedenie Cechu strechárov Slovenska 2019

15. február 2019 – Liptovský Mikuláš

 

Coneco 2019 – Prezentačný stánok Cechu strechárov Slovenska

27.-30. marec 2019 – Bratislava

 

Coneco 2019 - 21. Majstrovstvá Slovenska strechárskych remesiel žiakov OŠ

27.-28. marec 2019 – Bratislava

 

Domexpo 2019 – Prezentačný stánok Cechu strechárov Slovenska

25.-28. apríl 2019 – Nitra

 
 
STRECHÁR. Remeslo, ktoré má budúcnosť

 
 
Rozhovor s Ing. Ivanom Kolárikom

 

Záznam rozhovoru

 

TU...

 
 
Otvorený list premiérovi

Slovenský živnostenský zväz SŽZ a Združenie podnikateľov Slovenska ZPS adresovali Premiérovi SR, Petrovi Pellegrinimu, k téme  ochrany osobných údajov.otvorený list.

 

VIAC...

 
 
STN EN 508-1 Kovové povlaky

STN EN 508-1 Kovové povlaky

Dovoľujeme si Vás informovať, že po niekoľko mesačnom úsilí sa Cechu strechárov Slovenska v úzkej spolupráci s Ing. Petrom Orolinom, zástupcom Partnerského člena CSS spoločnosti Metrotile CE Poprad, podarilo zaistiť a vydať preklad najdôležitejšej normy pre oceľové samonosné strešné krytiny.

Uvedením vo Vestníku č. 06/17 platí norma STN EN 508-1 od 1. 7. 2017 v slovenskom jazyku. Týmto sa odstránila dôležitá prekážka v používaní a uplatňovaní informácií o materiáloch a profiloch týchto novodobých krytín.

Okrem toho sa odstránil aj ďalší veľmi dôležitý nedostatok. Boli doplnené aj minimálne menovité hmotnosti kovových povlakov, ktoré schválila TK 103 ešte v decembri minulého roku, a ktoré v tejto norme pre Slovensko vôbec doteraz uvedené neboli! 

Normu je možné zakúpiť na Úrade pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR v Bratislave, alebo prostredníctvom ich webovej stránky:

https://www.sutn.sk/eshop/public/standard_detail.aspx?id=124378

 

 
 
 
 
PARTNERSKÍ ČLENOVIA CSS